Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Budowa wózka widłowego
Kurs wózki widłowe

Budowa wózka widłowegoJak zbudowany jest wózek widłowy? Posiada on kilka niezbędnych części, które składają się na jego konstrukcję. Wózek widłowy składa się z ramy. Jest ona najczęściej wykonana z dobrej jakości stali.

Podwozie wózka składa się z kół i w zależności od zastosowania pojazdu są one trzy lub cztery. Bardzo ważnym elementem każdego wózka widłowego jest jego silnik. Zasilany jest najczęściej benzyną, ale są również wózki zasilane ciepłym gazem, olejem napędowym czy też akumulatorami. Są to wózki zasilane elektrycznie.

Pionowo, na przedzie wózka jest zamontowany maszt, który umożliwia podnoszenie, pochylanie i opuszczanie ładunku. Do masztu mocuje się tak zwaną karetkę. Do niej montowane są widły oraz ochronna kratka. Zabezpiecza do przewożone przez operatora elementy przed zsunięciem. W wózku widłowym jest także ważna przeciwwaga, czyli dodatkowe obciążenie. Najczęściej jest złożona z bloków stalowych, które są umieszczone z tyłu wózka. Mają one na celu zapewnienie równowagi z czasie przewożenia ciężkich przedmiotów wózkiem widłowym.

Operator wózka widłowego jest także zabezpieczony przed spadającymi z góry przedmiotami, na przykład w magazynie. Jest tak dzięki metalowej kratce bezpieczeństwa. W wózku ważne są oczywiście również widły. Wykonane są z kawałka jednolitej stali, zagięte w kształcie litery L. Porusza się nimi w pionie, dzięki zamontowanemu w wózku łańcuchowi. Przy odnoszeniu pudeł i beczek możliwe jest zastosowanie również innych chwytników. W wózku znajduje się również kabina operatora, w której to są wszystkie elementy niezbędne do sterowania pojazdem.

 
Kursy operatorów wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław
Wózki widłoweKursy wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław Jeśli ktoś chce pracować w magazynie, dużym sklepie, na hali produkcyjnej, w hurtowni czy w porcie, dobrym pomysłem jest zrobienie
Kurs operatora wózka Warszawa, Łódź, Poznań
Kurs operatora wózkaJak stać się profesjonalnym i wykwalifikowanym operatorem wózka widłowego? Nie ma innej drogi niż ukończenie stosownego kursu i uzyskanie zaświadczenia. Do samego szkolenia również należy się uprzednio przygotować. Najpierw mu

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK