Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Budowa żurawia HDS
Kurs żurawie HDS

Budowa żurawia HDSŻuraw HDS (żuraw przeładunkowy), to zaawansowana forma dźwigu. Dzięki swej kompaktowej budowie, może on dotrzeć dosłownie w każde miejsce i wykonać szereg odpowiednich prac, niewykonalnych dla innych dźwigów, takich jak np żuraw wieżowy.

Dzięki charakterystycznej budowie, może on pracować praktycznie wszędzie. Oto główne części, z których składa się ten dźwig.

Elementy konstrukcyjne stałe - kurs HDS

Składowe elementy stałe, to nieodzowne wyposażenie każdego HDS-a. Dzięki nim, nie tylko rozszerzamy jego możliwości, ale przede wszystkim zwiększamy bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i danego urządzenia. Oto najważniejsze, stałe części składowa takowego dźwigu.

  1. Komplet podpór. Dzięki odpowiednim podporom, żuraw stabilnie utrzymuje się na powierzchni ziemi, nawet jeśli oddziałują na niego olbrzymie obciążenia. Usadowione z każdej z każdej strony, idealnie równoważą zwiększony ciężar dźwigu. Najczęściej mamy tu do czynienia z podporami hydraulicznymi.
  2. Podstawa żurawia. Podstawa to platforma, na której osadzony jest cały żuraw. Podstawa ta nie zmienia się na wskutek wykonywanych prac. Dlatego element ten, możemy z powodzeniem nazwać elementem stałym żurawia HDS.
  3. Kolumna żurawia. Kolumna to pionowy element, łączący platformę z wyciągiem. Tak naprawdę, to na tym elemencie opiera się ciężar przenoszonych ładunków. Często kolumna ma formę układu teleskopowego, dzięki któremu można znacznie łatwiej i szybciej, wykonać odpowiednie operacje dźwigowe.
  4. Wysięgnik - to jeden z najważniejszych elementów wchodzących w skład żurawia HDS. W praktycznie wszystkich żurawiach HDS, mamy do czynienia z wysięgnikiem ruchomym. Oznacza to, że może on pracować w każdym, nawet najbardziej niedostępnym terenie. Ponadto regulowana długość wysięgnika sprawia, że cały żuraw HDS jest znacznie łatwiejszy w przetransportowaniu.

Zmienne elementy, wchodzące w skład HDS-u

W przypadku elementów zmiennych, mamy tu na myśli elementy wyposażenia żurawia, które zmieniają się w zależności od stojących przed nim zadań. Oto niektóre z nich:

  1. System hydrauliczny. Oparcie konstrukcji HDS-u na siłownikach hydraulicznych, jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Dzięki niemu "rozpakowywanie" sprzętu, trwa znacznie krócej. System hydrauliczny, może też pojawić się w samej konstrukcji podnośnika. Dzięki temu praca w oparciu o taki układ, jest znacznie łatwiejsza i bardziej precyzyjna.
  2. Hak. Hak, wcale nie jest stałym elementem podnośnika HDS. Można go zainstalować, jeśli zamierzamy przenieść duże i ciężkie elementy w oparciu o system lin i zawiesi.
  3. Chwytak. Alternatywą dla haka, może być tak zwany chwytak. Posiada on mnóstwo zalet, szczególnie jeśli chodzi o trudne do zawieszenia za pomocą lin elementy. Łapy chwytaka, doskonale radzą sobie z bardzo nieregularnymi kształtami. Nawet, jeśli jest to... wózek widłowy. Dlatego też są znacznie bardziej popularne niż haki.

Podsumowując, budowa żurawia HDS, jest dość skomplikowana. Z pewnością ma ona też charakter otwarty - można przecież modyfikować nią, w zależności od tego, co akurat chcemy robić.

 
Kurs żurawie HDS Kraków
Żurawie HDS KrakówKurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Część teoretyczna obejmuje wykłady tematyczne, w tym informacje na temat dozoru technicznego, ogólne wiadomości na t
Kurs żurawie HDS Warszawa
Żurawie HDS WarszawaKurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatrudnienia, bez względu na to, czy pracujemy u kogoś, czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnej firmy. Warto

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK