Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Nauka angielskiego u źródłaSzkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwiększyć efektywność procesu nauczania języka obcego. Poza zorganizowanymi zajęciami, prowadzą strony internetowe z ciekawostkami, mają w ofercie quizy i gry multimedialne, za pośrednictwem których można powtórzyć materiał z zajęć.

Organizują także kluby do rozmów w języku angielskim, ale nic nie może się równać z nauką języka w kraju, który jest jego kolebką.

Polska Agencja Turystyczna ATAS oferuje kursy językowe w największych miastach Anglii, na przykład w Brighton, Londynie, czy Oxfordzie, gdzie poza zajęciami zorganizowanymi, uczniowie przyswajają język w codziennych, spontanicznych sytuacjach.

Turystyka połączona z nauką języka

Zwiedzanie najciekawszych, brytyjskich atrakcji turystycznych, połączone jest z nauką języka obcego, a samo zakwaterowanie u rodzin goszczących staje się okazją do czynnego posługiwania się angielskim, bez koncentracji na poprawności, typowej w szkolnym procesie nauczania.

Psycholodzy kładą spory nacisk na okoliczności w jakich nabywamy wiedzę. Sprzyjają temu zaangażowanie, zapachy, widoki, wszystko co pozwoli nowej wiedzy utrwalić się w pamięci długotrwałej. Takie okoliczności zapewniają kursy językowe w Anglii, które z jednej strony stanowią niepowtarzalną okazję do poznania kultury i historii Wysp Brytyjskich, a z drugiej emocje towarzyszące przygodzie, pozytywnie wpływają na efektywność procesu nauczania.

Przede wszystkim okazje do rozmowy nie są zainscenizowane, jak ma to miejsce na stacjonarnych kursach, ale toczą się w prawdziwym życiu, od tego zależy czy uczeń będzie umiał opowiedzieć o swoich rodzinnych stronach oraz czy przyjaźnie zawarte na kursie, uda mu się kontynuować po powrocie do kraju.

Renomowane szkoły językowe

Nauka języka na kursach zagranicznych wspierana jest zajęciami w renomowanych szkołach językowych, z akredytacją British Council. Placówki wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne wspomagające proces nauczania, takie jak: tablice interaktywne, komputery i projektory, a nawet mini kina.