Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Hybrydowy wózek widłowy
Wózki widłowe

Hybrydowy wózek widłowy - LublinJednym z głównych i najważniejszych wyzwań w logistyce stała się ekologia. Dlatego powstał pomysł na wózki widłowe z napędem hybrydowym. Głównym powodem, dla którego została ona wprowadzona jest wysoka częstotliwość użytkowania, a przez to znaczna oszczędność kosztów.

Pomimo tego, że pomysł na wprowadzenie napędu hybrydowego do wózków widłowych dopiero kiełkuje, to już wywołuje liczne komentarze i prognozy. Sceptycy twierdzą, że nakład kosztów jest zbyt wysoki względem uzyskiwanych korzyści, a sama technologia w najbliższym czasie zostanie wyparta przez rozwiązania bardziej nowoczesne. Optymiści z kolei twierdzą, że nastała era hybryd w logistyce.

Technologia hybrydowa polega na wykorzystaniu dwóch rodzajów silników do napędzania pojazdów: elektrycznego i spalinowego. Gdy operator hamuje, odzyskiwana jest energia, którą następnie przechowuje się w specjalnym akumulatorze i uwalnia ją przy ponownym ruszaniu. W przypadku wózków widłowych takie rozwiązanie jest szczególnie wydajne. Jak wiadomo pracownicy muszą nieustannie zatrzymywać się i ruszać przy transportowaniu towaru. Dynamiczny sposób jazdy oraz krótki czas pracy powodują, że wykorzystanie technologii hybrydowej jest opłacalne. Badania wykazały, że taki system pozwala zaoszczędzić do 15% paliwa. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest większa wydajność i o wiele niższa emisja spalin. Koszty takiego napędu przy pracy w magazynie zwracają się bardzo szybko.

 
Rodzaje wózków widłowych
Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika. Ręcz
Wykorzystanie wózków widłowych
Wykorzystanie wózków widłowych - SzczecinWózki widłowe na szeroka skalę wykorzystuje się w transporcie. Służą one do załadunku i wyładunku towarów. Można przewieźć palety produktów z samochodów dostawczych wprost na półki w magazynie.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK