Kurs operatora wózka Warszawa, Łódź, Poznań

Kurs operatora wózkaJak stać się profesjonalnym i wykwalifikowanym operatorem wózka widłowego? Nie ma innej drogi niż ukończenie stosownego kursu i uzyskanie zaświadczenia. Do samego szkolenia również należy się uprzednio przygotować. Najpierw musimy zrobić odpowiednie badania.

Są to badania psychologiczne i lekarskie pod kątem braku przeciwwskazań do prowadzenia wózka widłowego. Co może dyskwalifikować operatora? Na pewno choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy tez padaczka.

A co się stanie, jeśli operator zasłabnie w wózku, upuści ładunek i dojdzie do tragedii? Kierowca wózka musi być zdrowy, nie może mieć też poważnej wady wzroku oraz chorób psychicznych. Prowadzenie wózka jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym. Innymi wymaganiami niezbędnymi do rozpoczęcia kursy jest pełnoletniość, ukończenie przynajmniej szkoły podstawowej, chociaż mile widziane jest wykształcenie zawodowe. Należy również przynieść ze sobą zdjęcie legitymacyjne do certyfikatu. Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne zakończone egzaminem, udostępnienie materiałów egzaminacyjnych, jazdy praktyczne z egzaminem oraz wydanie stosownych dokumentów na zakończenie kursu z wynikiem pozytywnym.

Wiele szkoleń zapewnia swoim kursantom nocleg, wyżywienie oraz dostęp do sieci. To bardzo wygodne dla osób, które pochodzą z małych miejscowości i codzienne dojazdy na kurs stwarzałyby im problemy, a wiadomo, że szkolenia nie da się zrobić w jeden dzień, potrzeba na to czasu. Musimy przyswoić wiedzę teoretyczna i odbyć lekcje praktyczne w zakresie jazdy wózkiem.

Taki kurs jest dwuetapowy i może przystąpić do niego każda osoba dorosła, zarówno kobieta jak i mężczyzna. Pierwsza część szkolenia dla operatora wózka widłowego obejmuje teorię. Poznaje się budowę wózka jak i jego typy: wózki paletowe ręczne, spalinowe z kabiną, wózki podnośnikowe. Kursanci dowiadują się wszystkiego o wózkach widłowych, poznają ich możliwości i zastosowanie.

Druga część to przełożenie tej teorii na praktykę. Zaczyna się nauka każdy wózkiem i najczęściej są to wózki różnego typu. Dzięki temu takie szkolenie kończy osoba wykwalifikowana, która potrafi posługiwać się różnego typu wózkami widłowymi. Bez trudu znajdzie ona pracę w magazynie lub w hurtowni.