Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Kurs operatora wózka Warszawa, Łódź, Poznań
Kurs wózki widłowe

Kurs operatora wózkaJak stać się profesjonalnym i wykwalifikowanym operatorem wózka widłowego? Nie ma innej drogi niż ukończenie stosownego kursu i uzyskanie zaświadczenia. Do samego szkolenia również należy się uprzednio przygotować. Najpierw musimy zrobić odpowiednie badania.

Są to badania psychologiczne i lekarskie pod kątem braku przeciwwskazań do prowadzenia wózka widłowego. Co może dyskwalifikować operatora? Na pewno choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy tez padaczka.

A co się stanie, jeśli operator zasłabnie w wózku, upuści ładunek i dojdzie do tragedii? Kierowca wózka musi być zdrowy, nie może mieć też poważnej wady wzroku oraz chorób psychicznych. Prowadzenie wózka jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym. Innymi wymaganiami niezbędnymi do rozpoczęcia kursy jest pełnoletniość, ukończenie przynajmniej szkoły podstawowej, chociaż mile widziane jest wykształcenie zawodowe. Należy również przynieść ze sobą zdjęcie legitymacyjne do certyfikatu. Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne zakończone egzaminem, udostępnienie materiałów egzaminacyjnych, jazdy praktyczne z egzaminem oraz wydanie stosownych dokumentów na zakończenie kursu z wynikiem pozytywnym.

Wiele szkoleń zapewnia swoim kursantom nocleg, wyżywienie oraz dostęp do sieci. To bardzo wygodne dla osób, które pochodzą z małych miejscowości i codzienne dojazdy na kurs stwarzałyby im problemy, a wiadomo, że szkolenia nie da się zrobić w jeden dzień, potrzeba na to czasu. Musimy przyswoić wiedzę teoretyczna i odbyć lekcje praktyczne w zakresie jazdy wózkiem.

Taki kurs jest dwuetapowy i może przystąpić do niego każda osoba dorosła, zarówno kobieta jak i mężczyzna. Pierwsza część szkolenia dla operatora wózka widłowego obejmuje teorię. Poznaje się budowę wózka jak i jego typy: wózki paletowe ręczne, spalinowe z kabiną, wózki podnośnikowe. Kursanci dowiadują się wszystkiego o wózkach widłowych, poznają ich możliwości i zastosowanie.

Druga część to przełożenie tej teorii na praktykę. Zaczyna się nauka każdy wózkiem i najczęściej są to wózki różnego typu. Dzięki temu takie szkolenie kończy osoba wykwalifikowana, która potrafi posługiwać się różnego typu wózkami widłowymi. Bez trudu znajdzie ona pracę w magazynie lub w hurtowni.

 
Kursy operatorów wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław
Wózki widłoweKursy wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław Jeśli ktoś chce pracować w magazynie, dużym sklepie, na hali produkcyjnej, w hurtowni czy w porcie, dobrym pomysłem jest zrobienie
Budowa wózka widłowego
Budowa wózka widłowegoJak zbudowany jest wózek widłowy? Posiada on kilka niezbędnych części, które składają się na jego konstrukcję. Wózek widłowy składa się z ramy. Jest ona najczęściej wykonana z dobrej jakości stali.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK