Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Kurs żurawie wieżowe Katowice, Wrocław, Szczecin
Kurs żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe KatowiceKurs  na żurawie wieżowe Katowice, Wrocław

Wykonywanie prac za pomocą żurawia wieżowego, wymaga od nas specjalistycznych uprawnień. I choć nie ma w nich dużych wymagań, to jednak trzeba pamiętać o konieczności posiadania takich właśnie kwalifikacji. Zanim więc otrzymamy interesujący nas "papierek", będziemy musieli dowiedzieć się czegoś, na temat wspomnianych żurawi.

Pamiętajmy, że żuraw to nie wózek widłowy. Kurs będzie więc znacznie bardziej obszerny i z pewnością - bardziej wymagający. Oto problematyka, z jaką spotkamy się na w/w kursie.

Przebieg kursu

Podobnie jak każdy inny kurs, również i ten składa się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich, dowiadujemy się jak działa taki żuraw, z czego jest zbudowany i jaki wpływ na jego pracę, mają poszczególne jego elementy. W drugiej części kursu, wykonujemy proste prace bezpośrednio na dźwigu, poznając go tym samym od strony praktycznej. Jednocześnie wdrażamy w ten sposób wiadomości, które poznaliśmy podczas części teoretycznej. Po zakończeniu kursu, musimy zdać egzamin. Jest on zdawany przed specjalną komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin ten ma formę egzaminu państwowego. Oznacza to, że po jego zdaniu, możemy wykonywać prace na rzecz różnych firm i to na terenie całego kraju. Co ważne, uprawnienia te są respektowane również na terenie Unii Europejskiej.

Podstawowe informacje związane z dozorem technicznym

Jeśli już zdecydujemy się na kurs na żuraw wieżowy, będzie to kurs przeprowadzony "pod opieką" Urzędu Dozoru Technicznego. Jak więc łatwo się domyślić, będą tu również poruszane zagadnienia związane z działalnością tegoż ciała, jak również z jego obowiązkami i uprawnieniami.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Podobnie jak w przypadku kursu na wózek widłowy, również i tu mamy do czynienia z uprawnieniami wydawanymi bezterminowo. Co to oznacza? W skrócie tyle, że nie musimy zdawać po określonym czasie kolejnych egzaminów kwalifikacyjnych, by przedłużyć posiadane przez nas uprawnienia. Niemniej, co jakiś czas będziemy musieli odwiedzić lekarza specjalistę, który potwierdzi naszą zdolność do wykonywania prac na dużych wysokościach.

 
Podstawowe parametry żurawi wieżowych
Żuraw wieżowyŻurawie wieżowe, to dość skomplikowane narzędzia dźwigowe. Pozwalają one na przemieszczanie dużych i ciężkich towarów i to w ogromnym zasięgu operacyjnym. Nie bez kozery, zaliczane są one do największych maszyn budowlanych. Podobnie jak każde
Żurawie wieżowe - budowa
Żurawie wieżowe - budowaJak wygląda żuraw budowlany, wie prawdopodobnie każdy. Składa się on z wysięgnika, obciążenia równoważącego wysięgnik a także ramy i podstawy. Wbrew pozorom, konstrukcja takiego żurawia jest bardzo wytrzymała.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK