Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Kurs żurawie wieżowe Kraków
Kurs żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe KrakówKurs żurawie wieżowe Kraków

Kurs operatorów żurawi składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to część teoretyczna, obejmująca zagadnienia, związane z budową żurawi oraz techniką operowania nimi. Kursanci zaznajamiani są również z szerokim zastosowaniem żurawi wieżowych, dowiadują się, gdzie pracę może znaleźć operator oraz jakie działania należą do jego obowiązków.

Dzięki temu mają świadomość, jakie czynności muszą wykonać, aby pracować prawidłowo. Wiąże się z tym kolejny, niezwykle istotny moduł, a mianowicie informacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Gdy kursant przejdzie przez szkolenie teoretyczne, jest przygotowany do rozpoczęcia drugiej części kursu, a mianowicie praktycznej jazdy żurawiem. Wszystko rozpoczyna się od poznania jego budowy w praktyce, uruchomienia pojazdu, wykonywania podstawowych manewrów.

Później przechodzimy do właściwej jazdy, każdy kursant porusza się pod czujnym okiem instruktora żurawiem pustym oraz załadowanym. Dzięki temu ma świadomość, jak ładunek zmienia środek ciężkości maszyny. Z punktu widzenia przyszłej pracy jest to niezwykle przydatna wiedza. Dopiero przejście tych dwóch części kursu jest równoznaczne z jego ukończeniem. Aby jednak uzyskać uprawnienia operatora żurawi, niezbędne jest przystąpienie do egzaminów po każdej z wymienionych części. Pierwsza z nich kończy się egzaminem teoretycznym, obejmującym test z prezentowanych na zajęciach zagadnień.

Część druga to egzamin z praktycznej jazdy żurawiem, podobnie jak w czasie kursu. Podsumowując, zdobywanie uprawnień na operatora żurawia wieżowego jest łudząco podobne do starania się o prawo jazdy. Co istotne, zdobyte uprawnienia w formie oryginalnego świadectwa czy zaświadczenia są ważne bezterminowo. Pozwalają nam na znalezienie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Są bowiem honorowane w większości krajów Unii Europejskiej.

 
Podstawowe parametry żurawi wieżowych
Żuraw wieżowyŻurawie wieżowe, to dość skomplikowane narzędzia dźwigowe. Pozwalają one na przemieszczanie dużych i ciężkich towarów i to w ogromnym zasięgu operacyjnym. Nie bez kozery, zaliczane są one do największych maszyn budowlanych. Podobnie jak każde
Żurawie wieżowe - budowa
Żurawie wieżowe - budowaJak wygląda żuraw budowlany, wie prawdopodobnie każdy. Składa się on z wysięgnika, obciążenia równoważącego wysięgnik a także ramy i podstawy. Wbrew pozorom, konstrukcja takiego żurawia jest bardzo wytrzymała.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK