Kursy języka angielskiego metodą Callana

Kursy językowe

Kursy języka angielskiegoNauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod stosowaną od ponad 50 lat, jest nauka metodą Callana. Metoda ta należy do grypy metod bezpośrednich. Metody bezpośrednie prze wiele specjalistów na całym świecie uważane są za najskuteczniejszy sposób nauki angielskiego.

Metoda Callana. Znana od lat

Metodę Callana po raz pierwszy zastosowano w roku 1960. Twórca - Robin Callan, opracował ją dla żołnierzy. Celem było bardzo szybkie nauczenie żołnierzy porozumiewania się w języku obcym. Dziś, po latach, metoda Callana z powodzeniem stosowana jest w wielu innych miejscach a jej popularność nieustannie rośnie.

Na czym polega ta metoda?

Celem nauki metodą bezpośrednią, jest szybkie opanowanie języka mówionego. Lekcje prowadzone są w bardzo charakterystyczny sposób. Uczniowie pytani są przez lektora o różne rzeczy, związane z tematyką lekcji, muszą odpowiadać bez głębszego zastanowienia. Oczywiście popełniają błędy, są one natychmiast poprawiane przez lektora. Nauka opiera się na intuicyjnym opanowywaniu słówek, zdań i zasad gramatycznych. Duży nacisk kładzie się na powtórzenia materiału za pomocą odsłuchiwania nagranych lekcji.

Zalety

Do najważniejszych zalet metody należy bardzo wysoka skuteczność w zapamiętywaniu zwrotów z języka angielskiego. Nauka metodą Callana, niejako zmusza do porozumiewania się w języku, którego się uczymy. Wiele lat doświadczenia w nauce języka angielskiego metodą bezpośrednią pokazuje że nie ma lepszego sposobu na opanowanie języka. Oczywiście trudniej w ten sposób opanować zasady pisowni dlatego metoda Callana obfituję w różnego rodzaju dyktanda.

Metoda Callana. Gdzie się uczyć?

Nauka języka angielskiego tą metodą, możliwa jest w wielu szkołach językowych. Oczywiście nauka metodą Callana, powinna być prowadzona profesjonalnie, tylko wtedy można będzie dostrzec zalety takiej formy nauki. Wybierając szkołę, warto więc sprawdzić ją dokładniej, zapoznać się z programem nauczania, może nawet przyjść na lekcję próbną i dopiero wtedy decydować się na rozpoczęcie nauki na dłużej trwających kursach. Metoda Callana to sprawdzony sposób nauki języka obcego. Warto się o tym przekonać.

Podsumowując

Metoda Callana to nie tylko moda. To sprawdzona i skuteczna metoda prowadząca do szybkiego opanowania zarówno języka mówionego jak i pisanego. Pozwala otworzyć się na naukę języka, pokonać obawy w porozumiewaniu się, pozwala nauczyć się języka poprzez nawyki, automatyczne odpowiadanie i częste powtarzanie. Warto spróbować nauki języka angielskiego właśnie ta metodą. Przykładając się do lekcji, z niemałym zaskoczeniem odkryjemy, że w krótkim czasie nasza znajomość języka znacznie wzrosła.