Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Kursy języków obcychObecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szczególności w kurs języka angielskiego, gdyż jego znajomość nie tylko pozwala nam zamówić ulubioną kawę w obcym kraju, sprawnie poruszać się w meandrach Internetu, obejrzeć ulubiony serial w oryginale na długo przed jego emisją w polskiej telewizji, brylować na herbatce u brytyjskiej królowej ale także znacznie zwiększa nasze szanse na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej otworzyły się przed nami perspektywy pracy oraz prowadzenia działalności poza granicami kraju. Coraz więcej światowych korporacji chętnie otwiera w Polsce swoje biura obsługi klienta i poszukuje specjalistów sprawnie posługujących się językami obcymi.

Także rodzime firmy otwierają się na współpracę z zagranicą i coraz częściej wymagają od swoich pracowników znajomości języków obcych. Badania pokazują, że poligloci zdystansowali konkurencję i zarabiają statystycznie więcej od osób władających jedynie swoim ojczystym językiem.

Wybór szkoły językowej

Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły językowej? Odpowiednia szkoła językowa powinna być oczywiście szyta na miarę indywidualnych potrzeb klienta, ale można wyodrębnić kilka aspektów, które przesądzają o sukcesie. Naukowo udowodniono, że lepsze wyniki nauczania osiąga się w mniejszych grupach, gdzie nauczyciel jest w stanie równomiernie obdarzyć uwagą wszystkich swoich słuchaczy, monitorować ich postępy oraz przyjąć bardziej indywidualne podejście do każdego z nich.

W większych grupach zajęcia często zostają zdominowane przez najbardziej aktywne lub przebojowe jednostki, łatwo zostać pominiętym przez lektora a poziom nauczania bywa zwykle uśredniony z uszczerbkiem zarówno dla najlepszych jak i najsłabszych. Inne podstawowe kryteria, które należy uwzględnić w ocenie szkoły językowej, to kwalifikacje kadry nauczycielskiej, stosowane metody nauczania oraz opinie klientów.

Jeśli przygotowujesz się do egzaminów językowych, to powinieneś przede wszystkim zorientować się, czy wybrana przez ciebie szkoła prowadzi specjalistyczne kursy egzaminacyjne i jaki jest poziom zdawalności kursantów.