Kursy językowe dla firm

kursy językoweSzkolenie, delegacja, kurs językowy: pracownicy w wielu przypadkach reagują na takie polecenia szefów wręcz alergicznie.

Czy aby na pewno jest to powód do zmartwienia?

Owszem, szkolenie czy wyjazd służbowy nie zawsze są przyjemne, kojarzą się bowiem z podróżą, nocowaniem w hotelu oraz spędzeniem czasu z dala od rodziny. Kurs językowy dla firm jest już zupełnie odmienną kwestią, ponieważ zazwyczaj odbywa się w miejscu pracy lub szkole językowej, znajdującej się w tym samym mieście.

Wiele osób dorosłych zastanawia się jednak, co może dać im taka nauka. Sądzą bowiem, że chłonne umysły młodych ludzi lepiej przyswoją nowe słówka i zwroty.

Czy więc dla wielu dorosłych kurs językowy nie okaże się stratą czasu?

Okazuje się, że kursy języka angielskiego dla firm nie zawsze są nastawione na wpajanie reguł gramatycznych. Ich zadaniem jest wyposażenie pracowników w wiedzę i kompetencje, pozwalające na sprawniejszą i bardziej efektywniejszą pracę oraz swobodne porozumiewanie się w języku angielskim. Szkolenia obejmują słownictwo branżowe, związane z firmą, w jakiej są zatrudnieni uczestnicy. Możliwe jest zorganizowane kursu specjalistycznego z zakresu prawa, biznesu, medycyny, informatyki i wielu innych. Ponadto, kładzie się nacisk na umiejętności, na przykład prowadzenie rozmowy telefonicznej czy negocjacji biznesowych w języku angielskim, na korespondowaniu z klientem listownie i mailowo oraz sporządzanie umów czy pism.

Kursy dla określonych grup pracowników

Popularnością cieszą się także kursy dla określonych grup pracowników: kadry menażerskiej, zarządu, dla dyrektorów poszczególnych działów czy grup osób zatrudnionych, na przykład administracji, pracowników działu finansów, marketingu czy kadr. Każde szkolenie jest poprzedzone analizą potrzeb oraz poziomu, na jakim obecnie znajdują się kursanci. Pozwala to na stworzenie programu, idealnie dopasowanego do oczekiwań. Zaletą kursów językowych, oprócz ich indywidualnego charakteru oraz stuprocentowego dopasowania do wymagań jest również wygoda.

Zajęcia organizowane są wtedy, kiedy uczestnicy mają na to czas. Kurs można dowolnie rozłożyć, na jedną dłuższą lub dwie krótsze lekcje w tygodniu. Szkolenia językowe dla firm są dla pracowników motywacją do rozwoju osobistego oraz polepszania swoich kompetencji. Elastyczne podejście nowoczesnych placówek sprawia, że żaden uczestnik kursu nie czuje się jak w szkole. Lekcje prowadzone są w sposób profesjonalny, z naciskiem na zadowolenie każdego kursanta.