Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Kursy komputerowe dla seniorów
Blog

Obecnie osoby w wieku emerytalnym coraz chętniej spędzają czas poza domem. Minęły już czasy, gdy jedynymi zajęciami emeryta były opieka nad wnukami i odwiedzanie lekarzy.

Współcześni emeryci stają się coraz bardziej aktywni, chętnie spotykają się ze znajomymi, zapisują się na uniwersytety trzeciego wieku i w miarę swoich możliwości uprawiają także sport.

Ich świadomość zdrowotna jest dużo wyższa niż kilkanaście lat temu. Właśnie, dlatego emeryci chętnie chodzą na spacery, wyjeżdżają na wycieczki, dbają o dietę i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Emeryci po zaprzestaniu pracy zawodowej nie spoczywają na laurach tylko chcą dalej się rozwijać, aby nadążać za zmianami technologicznymi oraz ćwiczyć swój umysł, którego możliwości jak wiadomo spadają wraz z wiekiem.

W wielu ośrodkach szkoleniowych organizuje się kursy komputerowe dla osób starszych. Praktyka pokazuje, że na takie zajęcia bardzo chętnie uczęszczają liczni kursanci w wieku emerytalnym.

Komputer to urządzenie, które z pozoru wygląda na strasznie nieprzystępne i trudne do opanowania. Właśnie w ten sposób często myślą emeryci, którzy dotąd nie mieli zbyt wiele styczności z komputerami. Okazuje się jednak, że wystarczy przełamać pierwsze opory najlepiej pod okiem doświadczonego wykładowcy. Nauka obsługi komputera oraz poruszania się w przestrzeni internetowej naprawdę nie jest trudna, o czym szybko przekonują się seniorzy na kursach. Uczeni są oni tam najprostszych operacji, które mogą być przydatne w codziennym życiu. W programie jest więc obsługa plików tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych.

Kursanci uczą się pisania na komputerze, wykonywania prostych obliczeń, zapisywania plików oraz drukowania potrzebnych dokumentów. Jeśli chodzi o Internet to uczą się oni przede wszystkim poruszania się po stronach www, korzystania z wyszukiwarek, obsługi poczty elektronicznej i komunikatorów. Na kursach często przewidziana jest także nauka prostej obróbki zdjęć i filmów. Tego typu umiejętności niewątpliwe są bardzo przydatne i pozwalają seniorom na większą samodzielność i swobodę przy wyszukiwaniu informacji.

 
Jak efektywnie uczyć się języka obcego?
Efektywna nauka językaJeśli zamierzasz uczyć się języka, zapewne nie raz wyszukiwałeś jak to skutecznie robić, oraz jak najszybciej dojść do płynnego mówienia w danym języku. Dziesiątki podręczników do nauki języka, płatni nauczyciele, często po pewnym czasie odechcie
Samodzielna nauka języka od podstaw
Nauka samodzielnaW dobie wspólnoty europejskiej nauka języka angielskiego jest wręcz obowiązkiem. Przy postępującej globalizacji nieznajomość języka jest wielkim brakiem i prowadzi do wielu niepotrzebnych problemów i stresów np. przy zagranicznym wyjeździe, chociaż

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK