Kursy zawodowe: żurawie HDS, wózki widłowe

Kursy na wózki widłoweKursy na obsługę: żurawi HDS, wózków widłowych, żurawi wieżowych

Wciąż rosnące bezrobocie i trudna sytuacja materialna wielu osób i całych rodzin sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podwyższenie kwalifikacji, lub całkowite przekwalifikowanie zawodowe. Najpopularniejsze wśród kursów zawodowych w ostatnim czasie są kursy na obsługę:

 • żurawia wieżowego
 • wózki widłowe
 • ładowarki teleskopowe
 • burty samowyładowcze
 • napełniania i opróżniania zbiorników transportowych
 • suwnic
 • żurawi HDS
 • napełniania i obsługę zbiorników LPG
 • kos spalinowych i pilarek
 • podestów ruchomych
 • szkolenia BHP

Kursy na HDS, wózki widłowe, żurawie wieżowe

Oczywiście samo otrzymanie papierka nie gwarantuje zatrudnienia, bardzo ważne są zdobyte umiejętności i wykonywanie pracy w sposób prawidłowy. Aby absolwent kursu zawodowego był atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy powinien wybrać odpowiednią placówkę szkoleniową.Najlepiej jeśli kurs składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna kursu

Część teoretyczna powinna obejmować zapoznanie słuchaczy z zagadnienia i pojęciami fachowymi, przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej, szkolenie BHP.

Część praktyczna kursu

Najlepiej jeśli przed dopuszczeniem do prawdziwego sprzętu kursanci mają możliwość pracy na symulatorze, który umożliwia ćwiczenie, oswojenie i sprawdzenie możliwości sprzętu na którym w przyszłości będzie pracować.

Zajęcia na placu szkoleniowym

Ostatnia część to praca i zdobycie praktyki na prawdziwych maszynach, na placu szkoleniowym, lub autentycznych budowach i w magazynach. Jest to bardzo ważny etap szkolenia, dlatego wybierając ośrodek organizujący kursy zawodowe warto zwrócić uwagę na ilość zajęć teoretycznych, na symulatorze i praktycznej części przygotowania zawodowego.

Czy przekwalifikowanie zawodowe jest dobrym pomysłem?

Jeśli od dłuższego czasu nie ma szans na podjęcie zatrudnienia w zawodzie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak wybierając nową profesję należy zorientować się na jakie zwody jest aktualnie zapotrzebowanie, ile można zarobić, nie bez znaczenia są zainteresowania i preferencje przyszłego kursanta, ponieważ nie można robić przez resztę życia czegoś czego się nie lubi.

Kursy zawodowe to również duża szansa dla osób na etacie, które dzięki podwyższeniu umiejętności i zdobyciu niezbędnych dyplomów i zaświadczeń mogą się starać o awans lub podwyżkę.

Emigranci zwodowi bardzo często wykonują prostą i słabo opłacalną pracę, ponieważ nie posiadają wystarczających umiejętności. Czy warto w przypadku osób pracujących poza granicami kraju podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe? Jak najbardziej ponieważ rynek pracy jest bardzo dynamiczny i umiejętności, które były wystarczające jeszcze rok temu mogą być niewystarczające za kilka miesięcy. Dlatego ciągły rozwój zawodowy jest bardzo ważny bez względu w jakim jaki zawodzie i w której części świata pracujemy.