Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Kursy zawodowe: żurawie HDS, wózki widłowe
Blog

Kursy na wózki widłoweKursy na obsługę: żurawi HDS, wózków widłowych, żurawi wieżowych

Wciąż rosnące bezrobocie i trudna sytuacja materialna wielu osób i całych rodzin sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na podwyższenie kwalifikacji, lub całkowite przekwalifikowanie zawodowe. Najpopularniejsze wśród kursów zawodowych w ostatnim czasie są kursy na obsługę:

 • żurawia wieżowego
 • wózki widłowe
 • ładowarki teleskopowe
 • burty samowyładowcze
 • napełniania i opróżniania zbiorników transportowych
 • suwnic
 • żurawi HDS
 • napełniania i obsługę zbiorników LPG
 • kos spalinowych i pilarek
 • podestów ruchomych
 • szkolenia BHP

Kursy na HDS, wózki widłowe, żurawie wieżowe

Oczywiście samo otrzymanie papierka nie gwarantuje zatrudnienia, bardzo ważne są zdobyte umiejętności i wykonywanie pracy w sposób prawidłowy. Aby absolwent kursu zawodowego był atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy powinien wybrać odpowiednią placówkę szkoleniową.Najlepiej jeśli kurs składa się z dwóch części teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna kursu

Część teoretyczna powinna obejmować zapoznanie słuchaczy z zagadnienia i pojęciami fachowymi, przekazanie niezbędnej wiedzy teoretycznej, szkolenie BHP.

Część praktyczna kursu

Najlepiej jeśli przed dopuszczeniem do prawdziwego sprzętu kursanci mają możliwość pracy na symulatorze, który umożliwia ćwiczenie, oswojenie i sprawdzenie możliwości sprzętu na którym w przyszłości będzie pracować.

Zajęcia na placu szkoleniowym

Ostatnia część to praca i zdobycie praktyki na prawdziwych maszynach, na placu szkoleniowym, lub autentycznych budowach i w magazynach. Jest to bardzo ważny etap szkolenia, dlatego wybierając ośrodek organizujący kursy zawodowe warto zwrócić uwagę na ilość zajęć teoretycznych, na symulatorze i praktycznej części przygotowania zawodowego.

Czy przekwalifikowanie zawodowe jest dobrym pomysłem?

Jeśli od dłuższego czasu nie ma szans na podjęcie zatrudnienia w zawodzie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak wybierając nową profesję należy zorientować się na jakie zwody jest aktualnie zapotrzebowanie, ile można zarobić, nie bez znaczenia są zainteresowania i preferencje przyszłego kursanta, ponieważ nie można robić przez resztę życia czegoś czego się nie lubi.

Kursy zawodowe to również duża szansa dla osób na etacie, które dzięki podwyższeniu umiejętności i zdobyciu niezbędnych dyplomów i zaświadczeń mogą się starać o awans lub podwyżkę.

Emigranci zwodowi bardzo często wykonują prostą i słabo opłacalną pracę, ponieważ nie posiadają wystarczających umiejętności. Czy warto w przypadku osób pracujących poza granicami kraju podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe? Jak najbardziej ponieważ rynek pracy jest bardzo dynamiczny i umiejętności, które były wystarczające jeszcze rok temu mogą być niewystarczające za kilka miesięcy. Dlatego ciągły rozwój zawodowy jest bardzo ważny bez względu w jakim jaki zawodzie i w której części świata pracujemy.

 
Jak efektywnie uczyć się języka obcego?
Efektywna nauka językaJeśli zamierzasz uczyć się języka, zapewne nie raz wyszukiwałeś jak to skutecznie robić, oraz jak najszybciej dojść do płynnego mówienia w danym języku. Dziesiątki podręczników do nauki języka, płatni nauczyciele, często po pewnym czasie odechcie
Samodzielna nauka języka od podstaw
Nauka samodzielnaW dobie wspólnoty europejskiej nauka języka angielskiego jest wręcz obowiązkiem. Przy postępującej globalizacji nieznajomość języka jest wielkim brakiem i prowadzi do wielu niepotrzebnych problemów i stresów np. przy zagranicznym wyjeździe, chociaż

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK