Nauka w przedszkolu

Nauka w przedszkoluDziecko rozpoczyna edukację w wieku około sześciu lub siedmiu lat i kończy ją około dwudziestego piątego roku życia. Czasem jednak młody człowiek decyduje się na kontynuowanie edukacji i w efekcie uczy się całe życie.

Nauka rozpoczyna się zazwyczaj już w przedszkolu. Edukacja przedszkolna jest nauką poprzez zabawę, w oparciu o najnowsze programy edukacyjne. W przedpolu dzieci uczą się przede wszystkim działania w grupie, wspólnej zabawy, dzielenia się z innymi. Przedszkole to także nauka samodzielności oraz czas czasowej separacji od rodziców.

W wielu przedszkolach maluchy biorą udział w lekcjach języków obcych, co sprawia, że łatwiej i szybciej przyswajają nowe słówka. Chłonne umysły małych dzieci są idealne przygotowane do nauki angielskiego, niemieckiego czy jakiekolwiek innego języka. Rodzice doskonale o tym wiedzą i dlatego chętnie posyłają swoje dziecko do przedszkola, w którym są lekcje angielskiego lub do przedszkola integracyjnego. W przedpolach prowadzone są również zajęcia taneczne i muzyczne, rozwijające wrażliwość dziecka. Maluchy uczą się również rysowania, malowania, pisania. Zazwyczaj w tym czasie można już rozpoznać czy dziecko jest prawi czy leworęczne. Wykwalifikowane przedszkolanki powinny zwrócić na to uwagę i dopilnować, aby dziecko leworęczne nie było z tego powodu wyśmiewane przez kolegów. Gdy inne dzieci zobaczą, że ich kolega czy koleżanka pisze i je inną ręką, może im się to wydać powodem do drwin.

Opiekunki muszą wtedy zainterweniować. W przedszkolu maluch może nie tylko zawierać nowe znajomości i przyjaźnie, ale również odkrywać i rozwijać swoje talenty. Dzieci w przedszkolu często wychodzą również do kina, teatru czy wyjeżdżają na ciekawe wycieczki. Dla maluchów ciekawe są także spacery po okolicy, podczas których mogą poznać miejsce, w jakim mieszkają. Edukacja przedszkolna obejmuje również takie uroczystości jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Dziecka. Maluchy zapraszają swoich bliskich do przedszkola na różne przedstawienia i niespodzianki.