Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Podział wózków widłowych
Wózki widłowe

Podział wózków widłowychWózki widłowe, czyli maszyny i pojazdy przydatne w pracy magazynowej, można podzielić ze względu na trzy kryteria, a mianowicie: ze względu na typ wózka, sposób kierowania oraz posiadany napęd.

Jeśli chodzi o typ wózka to wyróżniamy pojazdy do ładowania towarów i produktów, wózki unoszące, podnośnikowe, ciągnikowe i specjalne wózki widłowe. Używa się ich w magazynach, portach, hurtowniach, na halach fabrycznych i targowych. Ze względu na sposób kierowania wózkiem, możemy wyróżnić maszyny zdalnie sterowane, wyposażone w podest, fotel czy całą kabinę dla operatora wózka widłowego.

Są również proste wózki do prowadzenia, spotykane między innymi w marketach i mniejszych magazynach. Wózki widłowe możemy również podzielić ze względu na napęd. Są oczywiście pojazdy, które go nie posiadają, na przykład wózki podnośnikowe, sterowane ręcznie. Inne wózki widłowe są sterowane za pomocą paliwa, takie są wózki benzynowe czy pojazdy typu diesel. Wyróżnia się również wózki sieciowe, czyli elektryczne i akumulatorowe.

Bardzo często używane są proste wózki ręczne. Takie typowe podnośniki przydają się w przypadku niewielkich ładunków i krótkich odległości. Wózki ręczne paletowe wykorzystuje się między innymi w sklepach i marketach. Wózki unoszące z napędem na akumulator są nieocenionym pomocnikiem w większych marketach i hurtowniach, gdzie towaru jest znacznie więcej i trzeba go rozmieścić na wysokich regałach, zarówno na hali jak i w magazynie. Podobne zastosowanie znajdują wózki podnośnikowe. Są również przydatne w salonach samochodowych, zakładach produkcyjnych, w transporcie, logistyce, spedycji oraz w magazynach.

Do pracy z materiałem na wysokości przydają się solidne wózki widłowe z kabiną dla operatora.Są to zarówno wózki spalinowe, jak i akumulatorowe, gazowe. Kierowcy żartują, że praca z takim wózkiem przypomina grę wideo. Rzeczywiście, coś w tym jest, ale żeby operować takim pojazdem przydaje się wiedza i umiejętności zdobyte na specjalnym kursie, który uprawnia do pracy na wózku widłowym.

 
Rodzaje wózków widłowych
Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika. Ręcz
Wykorzystanie wózków widłowych
Wykorzystanie wózków widłowych - SzczecinWózki widłowe na szeroka skalę wykorzystuje się w transporcie. Służą one do załadunku i wyładunku towarów. Można przewieźć palety produktów z samochodów dostawczych wprost na półki w magazynie.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK