Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Rodzaje wózków widłowych
Wózki widłowe

Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Bardzo często wykorzystuje się wózki akumulatorowe, diesel, wózki z napędem benzynowym czy wózki sieciowe. Poza wózkami podnośnikowymi znane są również modele ładowne.

Służą one do załadowania towarów i przewożenia ich na większe odległości. Takie wózki spotykamy bardzo często w przeróżnych magazynach czy hurtowniach. Są one nieocenione na każdym etapie transportu. Wózek widłowy może być również maszyną prowadzoną przez człowieka, może być ciągnięty, zdalnie sterowany. Wiele wózków widłowych posiada podest albo też wygodny fotel czy całą kabinę dla operatora, który steruje wózkiem.

W pracy w magazynie przydają się różne wózki widłowe. Do niewielkich materiałów najlepsze będą wózki widłowe paletowe. Obsługuje się je ręcznie, pozwoli on nam na przewiezienie palet towarów, sprawdzi się w magazynie sklepowym czy w mniejszej hurtowni. W większych magazynach przydają się za to nowoczesne i wygodne wózki widłowe podnośnikowe. Pozwalają nam one na podnoszenie większych partii towaru na wysokie półki na regale. Możemy dzięki temu sprawniej zarządzać magazynami, halami fabrycznymi czy pracą w porcie.

W magazynach przydają się również wózki spalinowe, z wygodną kabiną dla operatora. Wózkami widłowymi często używanymi w magazynach są również małe, ręczne ciągniki. Takie elektryczne pojazdy spotykamy często w magazynach sklepów, w których robimy codziennie zakupy. Są one bardzo zwrotne, pomagają w rozkładaniu towarów. Dzięki nim praca w magazynie jest o wiele bardziej przyjemna i efektywna. Poza magazynami, wózki widłowe znajdują również zastosowanie w pracy w porcie, hurtowni, na lotnisku czy w całym sektorze transportu.

Jest wiele rodzajów wózków widłowych. Te typowe składają się jednak z podwozia i ramy, która najczęściej jest zrobiona z wysokiej jakości stali. Podwozie z kolei to miejsce, gdzie zamontowane są koła wózka, najczęściej trzy lub cztery. Jeśli wózek ma silnik to również stanowi on ważny element części napędowej. Taki silnik może być zasilany benzyną, gazem, olejem napędowym albo może być to wygodny silnik akumulatorowy bądź elektryczny.

Wśród  rodzajów wózków widłowych należy wspomnieć o wózkach typu markiza, które są doskonałym wyposażeniem zarówno małych, jak również dużych firm. Mamy wózki terenowe, boczne, jak również czołowe. Najpopularniejsze są także wózki napędzane siłą diesla, a w drugiej kolejności elektrycznie i na gaz. Ceny wózków widłowych są bardzo różne. Mamy wózki wykorzystywane w wielkich magazynach, gdzie udźwig wynosi nawet kilkanaście ton, a mamy także wózki mniejsze gabarytowo, wykorzystywane do lżejszych prac, jak np. do przemieszczania towaru, do 1, 6 tony, z jednego punku do drugiego.

 
Wykorzystanie wózków widłowych
Wykorzystanie wózków widłowych - SzczecinWózki widłowe na szeroka skalę wykorzystuje się w transporcie. Służą one do załadunku i wyładunku towarów. Można przewieźć palety produktów z samochodów dostawczych wprost na półki w magazynie.
Wózki LPG
Wózek LPGWózki widłowe z napędem LPG to tak zwane sztaplarki. Są one wyposażone w silniki spalinowe. Wózki te posiadają oczywiście instalację gazową. Montowana jest ona jako zasilanie wózka widłowego.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK