Korepetycje - dodatkowe zajęcia

Rozwijanie talentów dzieckaDla każdego rodzica chlubę przynosi dziecko, które jest wszechstronne: zna wiele języków, gra na instrumencie i jeszcze włada językiem obcym - najlepiej, aby robił to w jak najwcześniejszym wieku. Niestety coraz częściej zdarza się, że rodzice przeciążają swoje dzieci wymaganiami, dodatkowymi zajęciami tak bardzo, że dziecko nie ma czasu na zabawę - a co jak ona nie rozwija lepiej?

Łatwo można zatracić zdrowy umiar, a kolejne dodatkowe zajęcie będzie dla naszego dziecka nieznośnym ciężarem. Jak zatem wybierać optymalnie zajęcie dla naszego dziecka? Ile kosztuje wysłanie dziecka na dodatkowe zajęcia?

Przyjmijmy, że dziecko cieszy się na nowe zajęcie - samo proponuje rodzicom, by na owe zajęcie go zapisali. Oferta dodatkowych zajęć jest bardzo różna- od nauki języków obcych, przez jazdę konną a kończąc na sportowych aktywnościach. Wszystko to niestety kosztuje - ceny wahają się od kilku do kilkuset złotych za karnet za lekcje. W zgodzie z dzieckiem należy wybrać odpowiednią aktywność.

Każde dodatkowe zajęcie rozwija w naszym dziecku pasje, ale wybór musi zostać dokonany w zgodzie z tym, co czuje nasze dziecko. Dla niektórych dzieci korepetycje będą tym dodatkowym zajęciem, na którym dziecko skorzysta i podszkoli swoje umiejętności. Przy wyborze korepetytora należy kierować się tym, aby osoba miała doświadczenie w nauczaniu. Niekompetentna osoba może tylko zniechęcić bardziej dziecko do nauki.

W zależności od wieku naszej pociechy należy stwierdzić, na co stać nasze dziecko. Gdy dziecko potrafi już stwierdzić, czym się interesuje, potrafi wybrać sobie aktywność, w której chce się realizować. Nie utrudniajmy naszemu dziecku realizować się w tym, co czuje jako swoją pasję.

Kibicujmy naszym dzieciom, a nie dołujmy.