Rozwój osobisty

Rozwój osobistyRozwój osobisty.

Obecnie bez wykształcenia nic się nie osiągnie, dlatego tak bardzo ważny jest rozwój osobisty. Nie chodzi tu tylko o rozwój jakiego doświadczamy w szkole, ponieważ to tylko jakiś procent naszych możliwości.

Przede wszystkim musimy pamiętać jak ważna jest nauka indywidualna, poprzez którą najbardziej możemy poprawić swój rozwój. Jednak nie możemy zapomnieć, że rozwój ogranicza się tylko do nauki w szkole czy indywidualnej. W życiu każdego młodego człowieka przychodzi taki czas kiedy trzeba wybrać się na studia.

Tutaj powstaje duży problem ponieważ nie bardzo wiadomo, która uczelnia poprowadzi i udoskonali nasz rozwój. Ważnym elementem podczas wybieranie uniwersytetu jest patrzenie na to jaka praca istnieje po zakończeniu nauki oraz jaką ilość pieniędzy trzeba wydać na własny rozwój. Jeśli studia przebiegną po naszej myśli, dostaniemy należytą pracę z odpowiednim wynagrodzeniem. Jednak na tym nie koniec. Można dojść do wniosku, że skoro studia oraz nauka ( hipotetycznie ) skończona to rozwój też już jest zakończony. Nic bardziej mylnego !

Szlifować swój rozwój osobisty można cały czas bez względu czy to szkoła, czy studia, czy praca, czy normalne życie ! Przecież każdy zapewne wie, że rozwój polega na nauce oraz na własnych doświadczeniach. A kto nas bardziej doświadczy niż życie ? Rzecz jasna aby się rozwijać potrzebne są chęci. Bo bez nich cały nasz plan na nic. Powiedzmy, że chcemy się rozwijać w pracy. Zakończyliśmy studia, mamy pracę i chcemy dosiąść wyższego stanowiska. Jak tego dokonać ? Oczywiście, że w takim wypadku trzeba się doskonalić w wykonywanym zawodzie, powiększać swoją wiedze, a awans sam przyjdzie, a co za tym idzie nowe doświadczeni i kolejny stopień we własny rozwoju.

Nasza rzeczywistość jest taka, że samemu nic się nie zrobi. Dlatego właśnie trzeba stawiać na pracę własną. Zarówno w szkole jak i w pracy. Rozwój osobisty jest najważniejszy. Poprzez to, możemy zdobywać osiągnięcia. Możemy iść do lepszej a co za tym idzie lepiej opłacalnej pracy, lub iść na studia o których inni mogą tylko pomarzyć. Warto się rozwijać i kształcić bo bez tego ani rusz !