Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia

Ośrodek szkoleniowy - sale konferencyjne i szkolenioweWiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkoleniowej lub konferencyjnej. Uważają, że wcale się to nie opłaca, ponieważ korzystają z tego typu pomieszczeń zbyt rzadko, aby wyposażanie ich i utrzymywanie było atrakcyjnym rozwiązaniem.

Posiadanie takiej sali na własność wiąże się z jej wynajmowaniem lub nabyciem, umeblowaniem, ogrzewaniem oraz sprzątaniem, nawet, gdy nie jest eksploatowana. Same koszty utrzymania dla wielu firm byłyby jeszcze do przyjęcia, ale kwestia umeblowania i wyposażenia pomieszczenia jest już bardziej kosztowna.

W sali powinny znajdować się wygodne, ergonomiczne meble, przyda się również stanowisko komputerowe dla prowadzącego. W niektórych salach dobrze byłoby przygotować ich nieco więcej. Komputery są nieocenione zwłaszcza w pomieszczeniach szkoleniowych. Ponadto, niezbędne jest zakupienie do sali rzutnika multimedialnego, tablicy lub ekranu, odtwarzacza CD, DVD, przyda się także mikrofon i odpowiednie nagłośnienie, szczególnie w większych pomieszczeniach. Nie każdą firmę stać na te kosztowne sprzęty i urządzenia. Dziś jednak można z nich skorzystać bez konieczności ich zakupu na stałe. Taką możliwość dają nam centra szkoleniowe i konferencyjne, oferujące wynajem profesjonalnie wyposażonych sal na godziny.

Te pomieszczenia są nie tylko znakomicie przygotowane do zorganizowania w nich szkolenia, zebrania czy konferencji: są do tego gotowe w każdej chwili. Nie musimy więc martwić się o przygotowanie sali oraz jej odpowiednie wyposażenie. Centrum szkoleniowe oferuje nam pomieszczenie ze wszystkimi meblami, sprzętami i nowoczesnymi udogodnieniami. Poza tym, można skorzystać z wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanej obsługi konferencji lub szkolenia. Pracownicy z pewnością udzielą nam wsparcia zarówno podczas kompletowania materiałów dla uczestników jak i w trakcie trwania przedsięwzięcia. Sale i obsługa to jednak nadal nie wszystko. Centra szkoleniowe stawiają bowiem na kompleksowość oferowanych usług, proponując skorzystanie z parkingu, a także możliwość zorganizowania cateringu na szkoleniu czy konferencji oraz jego profesjonalną obsługę. Oferta kierowana jest do każdej firmy, zarówno przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych, ale i instytucji, szkół, uniwersytetów czy ośrodków badawczych. W oferowanych salach zorganizować można konferencję, zebranie pracowników, zarządu, kadry menadżerskiej, szkolenie lub spotkanie biznesowe.