Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Skuteczna nauka - słuchowiec, wzrokowiec i kinestetyk
Blog

Skuteczna naukaKażdemu z nas zdarzyło się choć raz przygotowywać do kilku egzaminów na raz. Jest to nie lada wyzwanie. Zmęczony umysł płata figle, nauczony materiał nie chce zostać w głowie, a liczne powtórki przed zbliżającym się testem udowadniają nam brak wiedzy.

Często jest to skutek nasilonego stresu. W gruncie rzeczy samo wyspanie się i odpoczynek mogą zdziałać cuda. Niekiedy jednak nawet miliardy godzin spędzonych nad książkami nie przynoszą upragnionych efektów.

Powód takiego stanu może być błahy. Wystarczy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: "Czy moja nauka efektywna?" Jeśli tak, potrafisz w szybkim czasie przyswoić każdą ilość wiedzy. Jeśli z kolei odpowiedziałeś przecząco - nie załamuj się. Istnieje mnóstwo skutecznych metod na poprawienie Twoich rezultatów.

Techniki nauki chętnie polecane przez nauczycieli i studentów to m. in. oparcie się o swoje dominujące zmysły. Wykorzystując maksymalny potencjał swojego umysłu, jesteśmy w stanie diametralnie zmienić dotychczasowe nawyki i szybko osiągnąć wyznaczone cele. Wyróżniam trzy rodzaje zachowań: są to słuchowiec, wzrokowiec i kinestetyk.

Słuchowiec

Osoba, która najwięcej uczy się poprzez słuch, powinna przede wszystkim korzystać z różnego typu nagrań. Dobrym pomysłem jest odtwarzanie wcześniej nagranych lekcji i wykładów, ale także sprawdzą się te, które przygotujemy sami w domu. Nauka będzie skuteczniejsza, jeśli sporządzone notatki będziemy czytać na głos. Warto też udzielać się w czasie lekcji, np. przygotowując multimedialne prezentacje i przedstawiając je przed klasą.

Wzrokowiec

Inne osoby mogą preferować uczenie się poprzez patrzenie. Taki typ nazywany jest wzrokowcem. Nauka wzrokowca bazuje na pamięci wizualnej, a jej sposobami są kolorowe notatki, jaskrawe karteczki, rysowanie tabel, wykresów czy diagramów. Studenci wybierający uczenie się za pomocą wzroku potrafią przywołać w pamięci zdania napisane w konspekcie, a niekiedy nawet całe strony przeczytane z podręcznika. Łącznie z podaniem numeru strony!

Kinestetyk

Ostatni sposób nauki to metoda kinestetyka. Jeśli ucząc się do egzaminów stale chodzisz, mówisz do siebie, gestykulujesz - ta technika nauki jest dla Ciebie. Kinestetyk zapamiętuje poprzez ruch i pobudzenie wyobraźni. Łatwiej mu skojarzyć fakty, kiedy analizuje je i odtwarza w swojej głowie. Ciekawe, że uczy się także przez pisanie notatek lub ściąg, z których nie musi korzystać na samych egzaminach. Dzieje się tak, ponieważ wiedza kinestetyka utrwala się przy wykonywaniu różnych czynności.

Aby odkryć swój dominujący zmysł wykonaj prosty test. Wybierz trzy dowolne techniki nauki dla każdego z przedstawionych typów. Naucz się za ich pomocą tego samego materiału. Po tygodniu sprawdź rezultaty. Który sposób okazał się być najbardziej pomocnym dla Ciebie? Który z wymienionych typów najbardziej do Ciebie pasuje? Słuchowiec, wzrokowiec czy kinestetyk? Kiedy odkryjesz już idealną metodę dla siebie, nauka stanie się o wiele prostsza... i przyjemniejsza!

 
Jak efektywnie uczyć się języka obcego?
Efektywna nauka językaJeśli zamierzasz uczyć się języka, zapewne nie raz wyszukiwałeś jak to skutecznie robić, oraz jak najszybciej dojść do płynnego mówienia w danym języku. Dziesiątki podręczników do nauki języka, płatni nauczyciele, często po pewnym czasie odechcie
Samodzielna nauka języka od podstaw
Nauka samodzielnaW dobie wspólnoty europejskiej nauka języka angielskiego jest wręcz obowiązkiem. Przy postępującej globalizacji nieznajomość języka jest wielkim brakiem i prowadzi do wielu niepotrzebnych problemów i stresów np. przy zagranicznym wyjeździe, chociaż

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK