Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Sterowanie wózkiem widłowym
Kurs wózki widłowe

Sterowanie wózkiem widłowymSterowanie wózkiem widłowym obejmuje nie tylko sterowanie całym układem jezdnym, ale też sterowanie widłami i masztem, a one obejmują trzy ruchy.

Pierwszy to ruch podnoszenia i opuszczania wideł. Drugi ruch to przechylanie masztu od i do siebie. Trzecim ruchem jest przesuwania masztu na boki. Są to ruchy robocze wózka widłowego. Urządzenia do sterowania wózkiem są podobne to tych samochodowych.

W wózku jest kierownica, hamulce, pedał gazu. Czasami występuje też sprzęgło. Poszczególne elementy zależą od zastosowanego w pojeździe układu napędowego. Mogą to być: przekładnia hydrokinetyczna czy też inaczej hydrodynamiczna, przekładnia hydrostatyczna, skrzynia biegów ze sprzęgłem hydrokinetycznym lub ciernym. W większości wózków są tylko dwa biegi: do przodu i wstecz. Wiele osób posiadających prawo jazdy uważa, że będzie potrafiło bez problemu kierować wózkiem. Nie bardziej mylnego.

Prowadzenie wózka znacznie się różni od jazdy samochodem. Znacznie mniejszy jest promień skrętu. Poza tym wózek widłowy jest zwrotniejszy niż samochód. Wózek pozwala także na stosowanie bardziej precyzyjnych manewrów. Musimy również pamiętać, że gdzie indziej znajduje się środek ciężkości. Gdy ładunku będzie zbyt wiele, a prędkość zbyt szybka, może się to skończyć przewróceniem wózka. Dlatego tak ważne jest sprawne operowanie ładunkiem. Jak załadować materiał? Należy podjechać do ładunku, umieścić go na widłach, wyprostować maszt, opuścić widły i powoli odjechać spod palety. Wyładunek analogicznie, ale w odwrotnej kolejności.

 
Kursy operatorów wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław
Wózki widłoweKursy wózków widłowych - Kraków, Katowice, Wrocław Jeśli ktoś chce pracować w magazynie, dużym sklepie, na hali produkcyjnej, w hurtowni czy w porcie, dobrym pomysłem jest zrobienie
Kurs operatora wózka Warszawa, Łódź, Poznań
Kurs operatora wózkaJak stać się profesjonalnym i wykwalifikowanym operatorem wózka widłowego? Nie ma innej drogi niż ukończenie stosownego kursu i uzyskanie zaświadczenia. Do samego szkolenia również należy się uprzednio przygotować. Najpierw mu

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK