Szansa dla bezrobotnych - kurs operatora wózka

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Ten ostatni (kurs - wózki widłowe) jest nie tylko tani ale również ceniony w wielu miejscach pracy.

Operatorem wózka może zostać zarówno kobieta jak i mężczyzna. Warunkiem jest jedynie osiągniecie pełnoletniości, nie trzeba mieć prawa jazdy. Operatorzy wózków widłowych znajdują zatrudnienie w zakładach produkcyjnych, na halach targowych, w magazynach, portach, dużych sklepach. Ich umiejętności przydają się przy transporcie towarów jak i bagażu, na przykład na lotnisku czy dworcu kolejowym.

Wózek widłowy wydaje się mało skomplikowanych urządzeniem, ale pracować z nim może tylko osoba, która przeszła odpowiednie szkolenie. Profesjonalne szkoły oferują szkolenia dwuetapowe.

Pierwsza część to zapoznanie studenta czy kursanta z teorią. Poznaje on między innymi budowę wózka. Później przychodzi czas na zastosowanie tej wiedzy w praktyce. Nauka jazdy wózkiem to ważna część całego kursu, osoba szkolona uczy się jak prowadzić maszynę, ładować towar, jak naprawić zaistniałą usterkę czy uzupełnić paliwo. Obie części szkolenia powinny kończyć się egzaminami. Pozytywne oceny z obu egzaminów gwarantują otrzymanie zaświadczenia do pracy na wózku widłowym.

Gdzie można wtedy pracować?

Operatorzy wózków są poszukiwani do magazynów, portów, hurtowni czy sklepów. Wiele znanych firm produkujących wózki proponującym nam zarówno profesjonalny sprzęt, serwis wózków na najwyższym poziomie jak i dobrą szkołę szkolącą operatorów. To dobre oferty dla hurtowni, fabryk i magazynów.