Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Szkolenia BHP
Kursy BHP

Szkolenia BHPNa barkach pracodawcy spoczywa ciężar troski nie tylko o kondycję finansową firmy i jej sprawne funkcjonowanie na rynku, ale przede wszystkim o pracowników, którzy stanowią przecież jej podstawowy fundament. W obowiązku szefa leży nie tylko samo zapewnienie bezpieczeństwa, ale także przeszkolenie podwładnych w kwestii ewentualnych zagrożeń.

Każde miejsce pracy charakteryzuje się swoją ścisłą specyfiką, zależną w dużej mierze od wykonywanego zawodu. Nie jest więc powiedziane, że pracownik, który odbył szkolenie bhp w jednej firmie, będzie potrafił się odnaleźć w każdej innej. Dlatego pracodawca powinien co jakiś czas zapewniać cykliczne szkolenia okresowe bhp, które pozwolą uniknąć przykrych wypadków w miejscu pracy.

Wszystkie osoby zatrudnione w firmie powinny być w dobrym stopniu zaznajomione z aktualnymi przepisami dotyczącymi organizacji miejsca pracy. Jest to podstawowy warunek, który umożliwia sprawne funkcjonowanie danej jednostki. Pracodawcy powinni zdawać sobie z tego sprawę, że to oni całkowicie odpowiadają za wszelkie sytuacje, które mają miejsce na terenie przedsiębiorstwa. Do ich obowiązków należy więc podjęcie takich działań, aby nie dochodziło do nieprzyjemnych wydarzeń związanych z nieznajomością podstawowych przepisów, które dotyczą bezpieczeństwa pracy w danym zawodzie.

Wystarczy prześledzić codzienną prasę lub wiadomości w portalach internetowych, aby przekonać się do ilu wypadków dochodzi codziennie w najróżniejszych miejscach pracy. Przyczyną są drobne niedopatrzenia i lekceważenie konieczności przeprowadzenia szkoleń bhp. W przypadku sytuacji zagrożenia ucierpią jednak wtedy nie tylko pracownicy, za których pracodawca jest całkowicie odpowiedzialny, ale także reputacja firmy, bowiem wiadomo, że przedsiębiorca, który nie dba o podstawowe zasady, nie jest zupełnie godny zaufania. Jeśli więc jesteśmy właścicielami firm, a nasi pracownicy nie odbyli jeszcze szkolenia, czym prędzej powinniśmy się o to zatroszczyć dla dobra naszego i naszej firmy.

Konieczne jest uświadomienie pracownikowi, że przestrzeganie przepisów pozwoli mu uchronić się przed wypadkami z jego winy. Ogromne znaczenie ma, więc odpowiednie szkolenie i wówczas możemy powiedzieć, że ma ono wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Szczególne znaczenie ma, więc zatrudnienie specjalisty w dziedzinie BHP, który będzie wiedział, jakie stanowiska znajdują się w danej firmie i jakie zagrożenia wiążą się z danymi stanowiskami. Świadomy pracownik to znacznie bezpieczniejsze warunki pracy. Dobrze, więc szkolić pracowników i wymagać od nich przestrzegania zasad.

 
Świadomość bezpieczeństwa i higieny pracy
Świadomość bezpieczeństwa i higieny pracyCzym właściwie jest BHP i jaki ma wpływ na naszą pracę zawodową? BHP - ogólnie jest to zbiór zasad, które związane są z bezpiecznym i zgodnymi z higieną zacho
Szkolenia i kursy BHP
Szkolenia BHP SzczecinKażdy, kto rozpoczyna swoją karierę zawodową i nigdy wcześniej nie pracował, z pewnością niewiele wie na temat zasad higieny i bezpieczeństwa w pracy. Warto jednak z takowymi przepisami się

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK