Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Szkolenia i kursy BHP
Kursy BHP

Szkolenia BHP SzczecinKażdy, kto rozpoczyna swoją karierę zawodową i nigdy wcześniej nie pracował, z pewnością niewiele wie na temat zasad higieny i bezpieczeństwa w pracy.

Warto jednak z takowymi przepisami się zapoznać. Zresztą, i tak możemy spodziewać się, że pracodawca zobliguje nas, do przejścia szkolenia BHP. Oczywiście takie szkolenie jest dla nas bezpłatne. Często zapominamy o tym, a pracodawca chcąc uniknąć kosztów takiego szkolenia, decyduje z niego zrezygnować. Takie zachowanie jest niezgodne z prawem pracy.

Zwróćmy zatem uwagę, czy w zakładzie w którym rozpoczynamy pracę, takowe kursy są organizowane. Przede wszystkim dla swojego dobra. Pamiętajmy także, iż przestrzeganie BHP, to zapewnienie pracownikowi chociażby takich przedmiotów jak odzież robocza.

Jeśli pracodawca unika swoich obowiązków, świadczy to o jego nierzetelności, a to jest karalne. Niezwykle istotne jest to, że wszelkie takie nieprawidłowości powinniśmy zgłaszać do inspektoratu pracy. Pozwoli to uchronić, nie tylko nasze zdrowie, ale też i innych pracowników. Dlaczego, tak rzadko decydujemy się na takie działanie? Zapewne z obawy przed utratą pracy. Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie, co jest dla nas ważniejsze: nasz stan zdrowia czy praca, którą zawsze można zmienić?

Jaki naprawdę wpływ na bezpieczeństwo pracowników mają szkolenia BHP?

Otóż dobrze przeprowadzone szkolenie może mieć ogromny wpływ i może uchronić pracowników przed wieloma wypadkami przy pracy. Może również uświadomić pracownikom, co jest wypadkiem przy pracy i kiedy wypadek jest z winy pracownika. Warto pamiętać, iż przestrzeganie zasad BHP pozwoli na większe poczucie bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie ma, więc to, w jaki sposób takie szkolenie będzie przeprowadzane.

 
Świadomość bezpieczeństwa i higieny pracy
Świadomość bezpieczeństwa i higieny pracyCzym właściwie jest BHP i jaki ma wpływ na naszą pracę zawodową? BHP - ogólnie jest to zbiór zasad, które związane są z bezpiecznym i zgodnymi z higieną zacho
Szkolenia BHP
Szkolenia BHPNa barkach pracodawcy spoczywa ciężar troski nie tylko o kondycję finansową firmy i jej sprawne funkcjonowanie na rynku, ale przede wszystkim o pracowników, którzy stanowią przecież jej podstawowy fundament. W obowiązku szefa leży nie tylko sam

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK