Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Szkolenia

WebinaryIlość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieustannie rośnie. Ich wiedza na temat tego, czym są webinary i w jakim celu mogą i są organizowane również się poszerza.

W konsekwencji tego, coraz chętniej wykorzystują to narzędzie do promocji produktów i usług oferowanych przez firmę.

Organizowanie webinarów

Osoby zainteresowane wprowadzeniem i wykorzystywaniem tego kanału dotarcia do potencjalnych klientów mogą organizować webinary we własnym zakresie - o ile ich wiedza na ten temat jest wystarczająca i gwarantująca powodzenie przedsięwzięcia.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług firm zajmujących się stricte kompleksową organizacją webinarów - czyli przygotowaniem zaproszeń, wyborem programu, moderacją spotkania i wysyłką materiałów, np. prezentacji.

Do czego można wykorzystać webinar?

Jak już zostało wspomniane wcześniej webinary można wykorzystywać do promowania produktów oraz usług firmy. Ale to nie wszystko …

Coraz więcej firm, specjalizujących się na przykład w organizowaniu szkoleń ISO czy wdrożeniu systemu ISO przygotowuje webinary o charakterze dydaktycznym. Spotkania, w czasie których specjalista np. od systemu ISO 9001 czy ISO 14001 prezentuje uczestnikom bliżej dany system. Jest to doskonała forma zdobywania wiedzy dla przedstawicieli firm, którzy myślą o wprowadzeniu systemu w swoim przedsiębiorstwie, ale tak naprawdę nie wiedzą do końca czym jest dany system i jakie korzyści z tytułu wprowadzenia zanotują. W czasie takich spotkań mogą zadawać pytania specjalistom i rozwiązywać swoje wątpliwości.

Webinary mogą również być organizowane z myślą o audytorach, czyli osobach, które posiadają już na przykład certyfikat ISO. Grupa ta może się spotykać w celu rozwiązywania trudności jakie napotykają w czasie audytowania i skonfrontowania jak sobie radzić w danych sytuacjach.

Pamiętajmy o tym, że wytyczne systemów również się zmienią, co raz wprowadzane są uaktualnienia, które audytor musi znać i praktykować. Webinar na temat tego, co niesie za sobą zmiana np. w ISO 9001:2015 również może być wartościowy.