Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Wykorzystanie wózków widłowych
Wózki widłowe

Wykorzystanie wózków widłowych - SzczecinWózki widłowe na szeroka skalę wykorzystuje się w transporcie. Służą one do załadunku i wyładunku towarów. Można przewieźć palety produktów z samochodów dostawczych wprost na półki w magazynie.

Z paletowych, ręcznych jak i akumulatorowych wózków widłowych korzystają zarówno pracownicy w magazynach w sklepach, hurtowniach jak i w zakładach produkcyjnych. Wózki widłowe są również nieocenionymi pomocnikami na placach składowych, w salonach samochodowych, w firmach spedycyjnych, przedsiębiorstwach zajmujących się logistyka, handlem, transportem, w marketach budowlanych, sklepach z artykułami ogrodniczymi.

Pomagają w przewożeniu worków z cementem, ziemią, do przetransportowywania palet towarów czy mebli. Wózki widłowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Aby jednak móc prowadzić taki pojazd, potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie i zdobycie uprawnień do pracy na wózku. Można je zdobyć poprzez zdecydowanie się na odpowiedni kurs, składający się z części teoretycznej jak i nauki jazdy wózkiem.

Gdzie jeszcze są przydatne wózki widłowe? Krotko mówiąc, wszędzie tam, gdzie trzeba przenosić i podnosić ciężkie wyroby na znacznych wysokościach. Na świecie istnieje wielu renomowanych producentów, których wózki widłowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Ze względu na cenę, niektóre produkty wymagają jednak odłożenia pieniędzy lub zaciągnięcia kredytu. Sytuację tę doskonale rozumieją producenci, którzy zezwalają na leasing lub wynajem tego typu maszyn. Wózki widłowe można też zakupić lub wydzierżawić od renomowanych i autoryzowanych dystrybutorów.

Większość z nich posiada też części zamienne do wózków widłowych oraz opony potrzebne w wypadku jakiejś awarii lub uciążliwej eksploatacji. Trzeba przyznać, że nowoczesne wózki widłowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększać efektywność i komfort pracy. Dla ich projektantów liczyło się także bezpieczeństwo osób obsługujących wózki widłowe.

 
Rodzaje wózków widłowych
Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika. Ręcz
Wózki LPG
Wózek LPGWózki widłowe z napędem LPG to tak zwane sztaplarki. Są one wyposażone w silniki spalinowe. Wózki te posiadają oczywiście instalację gazową. Montowana jest ona jako zasilanie wózka widłowego.

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kursy

Kursy i szkolenia

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK