Wyprawka dla gimnazjalisty

Wyprawka dla gimnazjalistyKiedy nasza pociecha kończy szóstą klasę szkoły podstawowej i dostaje się do gimnazjum bardzo stresuje się nową sytuacją. Zakupy szkolne nie sprawiają jej już tyle frajdy, co w poprzednim okresie i większość wyborów należy do rodziców. Co prawda, wiele dzieci tworzy swoje listy i wybiera te rzeczy, które są w ich guście - chęć popisania się przed nowymi koleżankami/kolegami w klasie jest na tyle duża, że to spore zadanie logistyczne dla rodziców.

Statystyki mówią, że wiele dzieci wybiera te produkty z wyższej półki, aby zaimponować w ten sposób nowym ludziom w klasie i przez to zdobyć zaufanie. Niestety, nie wszystkich rodziców stać na pogodzenie rachunków, jakie produkty z wyższej półki mogą przysporzyć.

Uczniowie, którzy kończą szóstą klasę szkoły podstawowej muszą przyzwyczaić się, że będą mieć kilka dodatkowych przedmiotów a poziom nauki będzie nieco wyższy niż do tej pory. Dodatkowymi przedmiotami będą z pewnością: chemia, biologia, fizyka i geografia, które powstają po rozłożeniu przyrody na czynniki pierwsze oraz WOS (wiedza o społeczeństwie). Oczywiście wszystkie te przedmioty będą obligowały z zakupem nowych podręczników, gdyż system nauczania zmieniany jest co pewien okres czasu.

Jednakże istnieje możliwość odkupienia podręczników od starszych roczników. Aby jednak można było to uczynić, należy dowiedzieć się dokładnie, z których podręczników nauczyciel będzie korzystał w nadchodzącym roku szkolnym. Odkupione książki to możliwość zaoszczędzenia nawet połowy ceny! Nadal pozostaną przedmioty, które będą rozwijać duch artystyczny w naszym dziecku - technika, plastyka, muzyka. Dodatkowym językiem obcym może być język niemiecki.

Wyposażenie, które będzie potrzebne dla gimnazjalistów będzie kosztować: nowe książki dla ucznia gimnazjum (ok. 620 zł), przybory (ok. 125 zł), plecak (ok. 50-150 zł) oraz strój sportowy, halówki (ok. 125 zł). Całość wyprawki po podliczeniu wszystkich kosztów będzie wahać się od 920 zł do 1020 zł. Przy odkupionych książkach cena wyprawki będzie wynosić 610 zł do 710 zł. To duża oszczędność dla osób, które mają więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym.