Wyróżnia się wiele rodzajów wózków widłowych. Najprostszym jest wózek podnośnikowy, który służy do podnoszenia palet towarów na różne wysokości. Wózki podnośnikowe mogą być sterowane ręcznie lub za pomocą silnika.

Ręczne wózki widłowe są proste w konstrukcji, spotykamy je często w sklepach, hurtowniach, ale również w portach czy magazynach. W przypadku wózków podnośnikowych z napędem, mamy do wyboru kilka rodzajów.

Więcej…
Żurawie HDS - zastosowanie
Kurs żurawie HDS

Żurawie HDS - zastosowanieŻuraw HDS, to specyficzna forma dźwigu, która przydaje się wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie może dotrzeć klasyczny żuraw wieżowy. Sprawdzi się więc on na różnych pomniejszych budowach, gdzie pole działania dźwigu nie musi być aż tak duże. Oto najpopularniejsze zastosowanie żurawia HDS.

Inwestycje z ograniczonym budżetem

Kurs HDS - Żuraw HDS, sprawdza się szczególnie tam, gdzie nie ma dużych środków na inwestycje. Dlaczego? Ponieważ w porównaniu z takimi urządzeniami jak chociażby żuraw wieżowy, jest on o wiele... tańszy. Montaż takiego dźwigu, odbywa się znacznie szybciej. I choć jedna roboczogodzina jest w przypadku HDS-u znacznie droższa, to w dłuższej perspektywie, jego wynajęcie dla mniejszych i tańszych inwestycji, jest po prostu bardziej opłacalne.

Towary na paletach...

Żuraw HDS, jest formą dźwigu, którą bardzo łatwo można wykorzystać do transportu ładunków na... paletach. W ten sposób szybko przetransportujemy cegły, pustaki, cement i inne materiały budowlane, które w ten sposób da się transportować.

Żuraw HDS jest tak zaprojektowany, by móc solidnie i bezpiecznie złapać artykuły znajdujące się na paletach. W ten sposób, otrzymujemy proste a zarazem bezpieczne narzędzie, służące do transportu ciężkich ładunków na niewielką odległość.

Transport na wyższe kondygnacje

Popularne HDS-y, idealnie nadają się do transportowania dużych i ciężkich ładunków na wyższe kondygnacje budynków. Dzięki temu, że często oparte są one na podwoziach samochodów (najczęściej dostawczych i ciężarowych), można z nimi podjechać praktycznie wszędzie.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by za ich pomocą szybko przewieźć na wyższe kondygnacje cegły, pustaki i inne artykuły budowlane. Pod tym względem, dźwig ten jest bardziej funkcjonalny, niż tradycyjny żuraw wieżowy.

Transport ściętego drewna

Żuraw HDS, idealnie nadaje się do transportu ściętego drewna. Najefektywniej można go wykorzystać bezpośrednio po ścięciu pnia. Dzięki temu, że jest on osadzony na ruchomej platformie, można z nim dotrzeć w każdy zakamarek lasu. Warto dodać, że większość żurawi HDS posiada specjalny, przystosowany do tych celów uchwyt. Dzięki niemu, możliwe jest złapanie okrągłych pni i szybkie przetransportowanie ich na żądane miejsce.

Transport kontenerów

Popularny HDS, idealnie nadaje się również do... obsługi i transportu kontenerów. Za jego pomocą, możliwe jest układanie ich, przenoszenie bądź też - transport na wyższy poziom magazynu. Oczywiście możliwości HDS-u, będą w tym przypadku zależne od długości wysięgu dźwigu.

Tym samym, HDS-a możemy wykorzystać wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z transportem kontenerowym. Szczególnie mamy tu na myśli transport morski, który często wykorzystuje kontenery do transportu rozmaitych towarów.

Podsumowując, żuraw HDS to funkcjonalne i wygodne w użyciu narzędzie, do transportu dosyć dużych i ciężkich ładunków. Nie ma on może tak dużej nośności jak żuraw wieżowy, ale nadrabia on to możliwością dotarcia do nawet najmniej dostępnych zakamarków, tak jak np wózek widłowy.

 
Kurs żurawie HDS Kraków
Żurawie HDS KrakówKurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Część teoretyczna obejmuje wykłady tematyczne, w tym informacje na temat dozoru technicznego, ogólne wiadomości na t
Kurs żurawie HDS Warszawa
Żurawie HDS WarszawaKurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatrudnienia, bez względu na to, czy pracujemy u kogoś, czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnej firmy. Warto

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem su...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieus...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne?...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK