Wózek LPGWózki widłowe z napędem LPG to tak zwane sztaplarki. Są one wyposażone w silniki spalinowe. Wózki te posiadają oczywiście instalację gazową. Montowana jest ona jako zasilanie wózka widłowego.

Więcej…
Żurawie wieżowe - budowa
Kurs żurawie wieżowe

Żurawie wieżowe - budowaJak wygląda żuraw budowlany, wie prawdopodobnie każdy. Składa się on z wysięgnika, obciążenia równoważącego wysięgnik a także ramy i podstawy. Wbrew pozorom, konstrukcja takiego żurawia jest bardzo wytrzymała.

Niektóre z nich, mogą wynosić towar nawet na wysokość nieco ponad 100 metrów. Przyczepiając je na stałe do budynku, możemy osiągnąć w zasadzie dowolną wysokość, w zależności rzecz jasna od szerokości konstrukcji, jak też - długości liny.

Jak zbudować żuraw?

Wbrew pozorom, zbudowanie takiego żurawia nie jest zbyt trudne. Sam montaż, przebiega bardzo szybko i sprawnie. Żuraw wieżowy, jest łatwy w montażu, gdyż w pewnym sensie sam się on układa w poszczególne segmenty. Dlatego jego wysokość, nie wiąże się z zastosowaniem specjalnych technologii. Wręcz przeciwnie - opiera się na samopowtarzalnym procesie, niezwykle prostym dla grupy wykwalifikowanych montażystów.

Zaczynamy od podstawy

Na początku mamy podstawę żurawia. Oczywiście musimy ją jakoś przewieźć na miejsce, w którym będzie ona się znajdować. W tym celu, niezbędnym środkiem transportu będzie TIR. Nie ukrywajmy - żuraw wieżowy, to nie wózek widłowy. Co prawda konstrukcja ta nie jest zbyt skomplikowana, ale z pewnością waży bardzo dużo i przede wszystkim - jest ogromna.

Wysięgnik, kabina i przeciwwaga

Kolejnym elementem wprowadzanym do konstrukcji naszego dźwigu, jest jego górna część, czyli wysięgnik, kabina i przeciwwaga. Element ten, składa się a następnie - nakłada na wspomnianą wcześniej podstawę dźwigu. W ten sposób, tworzymy coś na kształt żurawia wieżowego z tą jednak różnicą, że... jest on niezwykle niski. Kolejnym zadaniem, będzie zwiększenie jego wysokości. W praktyce jednak, będzie to czynność dosyć prosta.

Podnoszenie żurawia

Kolejny krok, to rzecz jasna podnoszenie samego żurawia. Czynność ta, byłaby niemożliwa, gdyby nie specjalna, poszerzona klatka. Znajduje się ona pomiędzy górnym a dolnym segmentem żurawia. Jest ona złożona z trzech sztywnych ścian i czwartej ściany, która jest otwierana. Przez takowe "drzwi" wprowadza się kolejne elementy żurawia. Następnie podnosi się je na wybraną wysokość i przykręca za pomocą wytrzymałych śrub. Co ciekawe, do przykręcenia każdego segmentu, nie jest konieczne stosowanie wielu połączeń. Sam montaż, odbywa się w dość prosty sposób. Wystarczy kilka osób, by poprawnie złożyć kolejne elementy, wchodzące w skład ramy żurawia.

Wysokość na którą podnosimy żuraw, może być w tym przypadku bardzo zróżnicowana i zależna od tego, jakie mamy względem niego wymagania wysokościowe.

Jak już wspominaliśmy, stalowe elementy wchodzące w skład konstrukcji żurawia, są odporne na nawet duże przeciążenia. Dzięki temu, żurawie te można stosować nawet przy stosunkowo silnym wietrze.

I jeszcze jedna ciekawostka...

Do złożenia żurawia wieżowego, wcale nie jest nam potrzebny skomplikowany i zaawansowany technicznie sprzęt. W niektórych przypadkach, wystarczy nawet sam żuraw HDS, który przeniesie podstawę żurawia, jak też jego najważniejsze elementy, czyli wysięgnik, przeciwwagę i kabinę.

 
Podstawowe parametry żurawi wieżowych
Żuraw wieżowyŻurawie wieżowe, to dość skomplikowane narzędzia dźwigowe. Pozwalają one na przemieszczanie dużych i ciężkich towarów i to w ogromnym zasięgu o
Kurs żurawie wieżowe Bielsko-Biała, Lublin
Żurawie wieżowe Bielsko-BiałaKurs na żurawie wieżowe Bielsko-Biała, Lublin Na kursie zostaniemy między innymi p

Kursy językowe

Gdzie najlepiej uczyć się angielskiego? U źródła

Szkoły językowe prześcigają się w metodach, które mają zwięks...

Kursy języka angielskiego metodą Callana

Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z ...

Kursy języków obcych - poligloci dystansują konkurencję

Obecnie warto i trzeba zainwestować w naukę języków obcych, w szc...

Szkolenia

Kursy, szkolenia sprzedażowe

Dla większości firm efektywna sprzedaż jest synonimem sukcesu. Ja...

Webinary - popularna forma zdobywania specjalistycznej wiedzy

Ilość organizowanych webinarów przez firmy polskie nieustannie r...

Popularne szkolenia dla firm

Jakie szkolenia dla firm są obecnie najbardziej popularne? Które ku...

Oferta

Oferta kursów

Oferujemy gamę kursów zawodowych, przygotowujących pracowników do wykonywania określonych zada...

Kurs na HDS

Kurs na operatora HDS czyli żurawi przeładunkowych Oferujemy kurs na o...

Kurs na żurawie wieżowe

Kurs na operatora żurawi wieżowych Oferujemy kurs operatora żurawia wi...

Kurs na wózki widłowe

Kurs na operatora wózków widłowych Oferujemy kurs na wózki widłowe, ...

Kurs żurawie HDS Kraków

Kurs żurawie HDS Kraków Przebieg kursu - żuraw przeładunkowy Częś...

Podstawowe parametry żurawi wieżowych

Żurawie wieżowe, to dość skomplikowane narzędzia dźwigowe. Pozwalaj...

Kurs żurawie HDS Warszawa

Kurs żurawie HDS Warszawa Obecnie niestety nie możemy być pewno zatru...

Kurs operatora wózka Warszawa, Łódź, Poznań

Jak stać się profesjonalnym i wykwalifikowanym operatorem wózka widłow...

 TOP ↑    Copyright: © Szkolenia KRK